Redd Skogsborg

Redd Skogsborg


Til: Asker Kommune

I 2022 tok Asker Kommune over området Skogsborg vederlagsfritt fra Skogsborg Stiftelsen.
Siden dette er ikke lenger Skogsborg den perlen den engang var.
De ønsker nå å kaste ut vogneierne for å gjøre området mer tilgjengelig for allmenheten, men tenk over dette.. Skogsborg ble utilgjengelig for allmennheten den dagen Asker Kommune overtok.
De stanset utleie av hyttene som ikke ble leid ut på åremål, de stanset utleie av Hovedhuset som festlokale, de stanset utleie av vogn plass til døgn leie for turister og andre som ønsket å benytte området.
Geologi studentene fra Danmark som pleide å bruke Skogsborg som sin base under studietiden i mange år ble nektet adgang og fikk ikke komme tilbake.
Vogneierne har bidratt til å holde orden på området ved rydding av vegetasjon, opprydning etter hærverk og ødeleggelser, reperasjon av forfalte bygninger o.l
I 2021 søkte vogneierne om å få drifte området Skogsborg på dugnadsbasert basis med fortsatt utleie av hytter og festlokale.
Denne søknaden ble aldri engang vurdert.

Det finnes masse opplysninger som ikke kommer frem i media og som ingen ønsker å kommentere.

Hjelp oss Vogneiere å la oss få beholde idyllen vår, det vi har behandlet og sett på som et andre hjem, noen av oss i over 30 år.
Vi fortjener å bli hørt, vi fortjener en rettferdig behandling.


Støtter du denne kampanjen?


Ja, jeg vil skrive under

Oppdateringer

Ingen oppdateringer publisert ennå

Få varsel når eieren skriver oppdateringer

Kommentarer

9 underskrifter hittil!

Opprettet av
Veronika Hattmyr
2 dager siden
Område
Hele landet

Underskrift.no er ikke tilknyttet kampanjen, kampanjens eier står ansvarlig for innholdet.
Klikk her dersom du finner kampanjen upassende eller støtende

Lik Underskrift.no på Facebook



Nyeste underskriftskampanjer



Siste oppdateringer


Underskrift.no - Norges største på underskriftskampanjer siden 2006
Vilkår og personvern

Sjekk også:
pCast - Podcast oversikt | Mediamakeriet - Webdesign i Fredrikstad