Nei til 5,4km ny 60 sone i Kvås


Til: Statens Vegvesen

Statens vegvesen har besluttet å oppføre 60 sone på over ei halv mil i et område det strengt tatt ikke er noe som skulle tilsi at folk må/bør holde 60 km/t. Veien er av god standard med oversiktlige lange sletter, enkelte svinger fins selvfølgelig, men disse kan man fint holde 80 km/t i. Bebyggelsen er langt fra tett, enkelte hus ligger ved veien, men det har de også gjort hvertfall de siste 10 årene uten problem.

Lyngdal kommune har gått mot forslaget om så lang strekning med 60 km/t (bare den nye biten er 5,4km), og nullvisjonsleder Ivar Damman sier til Farsunds Avis at han ikke er sikker på om fartsgrensen vil bli respektert over et så langt strekk.

Det er tydelig at Statens Vegvesen ikke har gjort hjemmeleksa si når de har avgjort dette, for sjelden kan man se så få hus iløpet av en 5,4 km lang 60 sone. Barna som skal til skole tar skolebuss og trenger ikke hverken sykle eller gå langs veien.

Kanskje øyner staten en ny strekning for å få penger i statskassa?

Nei dette må frem i lyset, og jeg håper du vil bruke din underskrift på å vise at dette er uhørt!


Støtter du denne kampanjen?


Ja, jeg vil skrive under

Oppdateringer

Ingen oppdateringer publisert ennå

Få varsel når eieren skriver oppdateringer

Kommentarer

184 underskrifter hittil!

Opprettet av
Tom Erik Hestad
20.10.2009
Område
Vest-Agder

Underskrift.no er ikke tilknyttet kampanjen, kampanjens eier står ansvarlig for innholdet.
Klikk her dersom du finner kampanjen upassende eller støtende

Lik Underskrift.no på Facebook



Nyeste underskriftskampanjer



Siste oppdateringer


Underskrift.no - Norges største på underskriftskampanjer siden 2006
Vilkår og personvern

Sjekk også:
pCast - Podcast oversikt | Mediamakeriet - Webdesign i Fredrikstad