JA til bolusadministrering fra telefon for brukere av Tandem insulinpumpe!

JA til bolusadministrering fra telefon for brukere av Tandem insulinpumpe!


Til: Helsedirektørene

Til Helsedirektør Marit Lind (Helse Nord) Terje Rootwelt (Helse Sørøst) Jan Frich ( Helse Midt-Norge) Cathrine Bryne (Helse Vest) i Norge med krav om saksbehandling ASAP.

Aktuelt :

Dette gjelder oss som bruker Tandem T slim insulinpumpe.

I stort sett hele verden er Tandempumpen blitt oppdatert slik at man kan administrere bolus fra smarttelefon. Inkludert Sverige, Danmark og Finland. Men IKKE i Norge! Til informasjon så finnes det andre typer pumper i Norge som allerede har denne funksjonen, hvor alle tillatelser fra direktørene er innvilget og brukerne har kommet et skritt nærmere et bedre og enklere liv.

Vi vet nå at alle helsedirektørene i Norge har fått et notat fra Sykehusinnkjøp for over en mnd siden, om å ta standpunkt. Dette har vi skriftlig fra seniorsjef Kristian Hellesbø.

I skrivende stund ligger dette på pulten hos direktørene mens tusenvis av brukere som er avhengig av livsviktig medisin blir mer og mer frustrerte og sjansen for senkomplikasjoner, og i verste fall død, kan bli konsekvens.

Å leve med Diabetes type 1,- for egen del, partner og/eller barn, er en døgnkontinuerlig, ulønnet heltidsjobb for å leve, for å unngå å bli blind, for å unngå amputasjoner, for å minske risiko for hjerte - og karsykdom, - for i det hele tatt ha overskudd til å leve et tilnærmet normalt liv.

Vi kunne ha skrevet mange sider om hverdagen og hvilken stor nytteverdi en slik funksjon vil ha for oss, men av erfaring vet vi at det knapt blir skumlest. Derfor får dere ingen dyptgående argumentasjon, dere burde vite hvorfor vi venter og er mildt sagt fortvilte. Jeg kan bare understreke at dette er VIKTIG. Det er på høy tide å lytte til brukerne og faktisk gjøre en enkel innsats for å lage en mer positiv forskjell i fremtidig statistikk for type 1 diabetikere og senkomplikasjoner.

Argument om personvern vet vi bare er et maktmiddel for å legge saken nederst i haugen og godtas ikke lengre.

Vi forventer en rask og positiv tilbakemelding og handling slik at vi får tilgang til oppdateringen vi har ventet på i over et år!



Støtter du denne kampanjen?


Ja, jeg vil skrive under

Oppdateringer

Ingen oppdateringer publisert ennå

Få varsel når eieren skriver oppdateringer

Kommentarer

111 underskrifter hittil!

Opprettet av
Mona Steinbråtan
2 timer siden
Område
Hele landet

Underskrift.no er ikke tilknyttet kampanjen, kampanjens eier står ansvarlig for innholdet.
Klikk her dersom du finner kampanjen upassende eller støtende

Lik Underskrift.no på Facebook



Nyeste underskriftskampanjer



Siste oppdateringer


Underskrift.no - Norges største på underskriftskampanjer siden 2006
Vilkår og personvern

Sjekk også:
pCast - Podcast oversikt | Mediamakeriet - Webdesign i Fredrikstad