Mobilisering mot privatisering!


Til: Flertallspartiene i Sola kommune



Mobilisering mot privatisering.

Flertallet av politikerne i formannskapet ønsker å spare inn millionbeløp ved å konkurranseutsette ansatte, tjenester og brukere i Sola kommune.


De ansatte i Sola kommune har gjennom alle år vist stor samarbeidsvilje for å få til en mest mulig effektiv drift. De har, tross stadig strammere rammer, drevet kommunens tjenester på en god måte og til beste for innbyggerne. Ingen forskning viser at kvaliteten blir bedre ved å konkurranseutsette velferdstjenester.

De stadige budsjettkuttene har vært belastende, men de ansatte har hele tiden opptrådt lojalt i forhold til politiske vedtak og gjennomført de mange krevende omstillingstiltakene etter beste evne. Ytterligere sparing vil bare være mulig enten ved kutt i tilbud eller i ansattes arbeids - og pensjonsvilkår.

Vi krever at de folkevalgte fortsetter samarbeidet med de ansatte i kommunen for å finne gode løsninger som kan fremme kvaliteten på tjenestene og samtidig gi en mest mulig kostnadseffektiv drift.




Støtter du denne kampanjen?


Ja, jeg vil skrive under

Oppdateringer

Ingen oppdateringer publisert ennå

Få varsel når eieren skriver oppdateringer

Kommentarer

135 underskrifter hittil!

Område
Hele landet

Underskrift.no er ikke tilknyttet kampanjen, kampanjens eier står ansvarlig for innholdet.
Klikk her dersom du finner kampanjen upassende eller støtende

Lik Underskrift.no på Facebook



Nyeste underskriftskampanjer



Siste oppdateringer


Underskrift.no - Norges største på underskriftskampanjer siden 2006
Vilkår og personvern

Sjekk også:
pCast - Podcast oversikt | Mediamakeriet - Webdesign i Fredrikstad